Unconfigured Ad Widget

Çöküş

Duyuru

Çöküş

Forum Kuralları

Forum Kuralları
- Forumda yazılmış olan mesajlardan tamamen yazıyı yazan forum üyesi sorumludur. Forum üyelerinin yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Foruma üye olan herkes bu kurallara uymuş kabul edilir.
- Açmış olduğunuz konu başlıkları konu ile alakalı olmalıdır, alakasız başlıklar ile açılan konular kilitlenerek çöp'e taşınacaktır.
- Türkiye Cumhuriyeti yasalarını veyahut uluslararası kanunları, anlaşmaları ve tüzükleri ihlal eden mesajlar foruma kesinlikle gönderilemez.
- Tehdit edici, küfürlü, türk örf ve adetlerine karşı, nefret dolu veyahut çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, mezhep, dil ve ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyalleri kullanmak; forum yöneticilerini ve üyelerini küçümser davranışlar sergilemek kesinlikle yasaktır.
- Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veyahut aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki bütün ticari kaygı güden mesajlar ve wa.rez, mp3, se.rial, hack appz, adult (porn.nografik) vb. sitelere ait paylaşım, tanıtım ve de ticaret yapmak yasaktır.
- Mesajlarınızda öğretici veyahut örnek resimler dışında resim kullanılamaz.
- Forum yöneticileri (adminler ve modlar) kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
- Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden banlanabilir (yasaklama) ve/veya kayıtları silinir.
* Signatür-İmza'da aşırı büyütülmüş reklam metinlerine, 2 den fazla linke yer verilemez.
* Diğer sitelerin şikayetlerine sebep olabilecek (örneğin izinsiz) alıntılar yapmak yasaktır.

Madde 1: Büyük yazı yazmak bağırmak anlamına gelir. Bütün mesaj boyunca büyük harflerle yazanlar.
birincisinde ; uyarı, ikincisinde; uyarı, üçüncüsünde; 7 gün uzaklaştırma cezası alırlar...


Madde 1.1: Mesaj içinde puntosu çok büyük yazılar yazmak.
birincisinde; uyarı, ikincisinde; 1 gün ceza, üçüncüde; 1 ay uzaklaştırma cezası alırlar...

Madde 2: Forum içerisinde küfür, +18, argo kelimeler, hiç yoktan yere konuyu baltalamak ve aşağılayıcı sözler kullanmak.
birincisinde; süresiz banlanır.

Madde 3: Forumumuzda bütün yöneticiler iyi niyetlidir, hiç bir art niyeti olmamakla birlikte konunuza yada mesajınıza o konuda veyahut mesajda problem yada soru yoksa emin olun hiç bir yönetici ve modlarımız konuya ve mesaja müdahale etmezler. Eğer haksız olduğunu düşünürseniz,
Yönetici ise; savunma hakkınız yoktur.
S.mod ise; Yöneticiye ö.m atın.
Mod ise; S.mod'a öm atın.
Eğer öm ( özel mesaj ) 'ınızda argo, ve yetkiliye karşı madde 1 deki gibi argo,küfür, aşağılayıcı sözler bulunursa. madde 1 uygulanır ( yetkiliye karşı saygısızlık süresiz banlanma )


Madde 4: Forumumuzda kesinlikle tek hesap kullanmanız gerekmektedir. Bir veyahut birden fazla hesabı olan kişinin bir diğer hesabı kapatılır. Bir daha tekrarlanması durumunda ip ban atılır.

Madde 5: Webmasterturkiye forumlarında saldırmaya yönelik, virüs, virüs kodları, zararlı içerikler paylaşan ve saldırılar gerçekleştiren kişiler sınırsız ip banlanır...

Madde 6: Forumumuz legal bir forum illegal e izin vermemektedir. w+rez program script ve ya başka birşey paylaşımında paylaşan kişi sınırsız olarak uzaklaştırılır.

Madde 7: Forumumuz herhangi bir sorumluluğu kesinlikle kabul etmemektedir. Eğer kurallara uymazsanız kuralların altında yazılan işlemler uygulanır. Buna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Haksız yere ise kuralların altındaki işlemlerin 3 katı uygulanır.

Madde 8: Forumlarımızda ard ard'a mesajlar yazmak (flood yapmak) yasaktır. Bir yazdığınız mesajın üstünden 24 saat geçtikten sonra mesaj yazma hakkına sahipsiniz.

Madde 9: Forumumuzda yer alan Ticaret konusunda forumumuzdan kimseyi suçlayamazsınız. Ticaret yaparken kişinin +rep'ine ve E-ticaret Puanlarını inceleyin. Yapılan ticaretten kesinlikle ticareti gerçekleştiren taraflar sorumludur. Aksi durumda kimseyi suçlamaya hakkınız yoktur.

Madde 10: Forumda bahis ve kumar ile tanıtım yazısı reklam gibi yazılar yorumlar yapmak yasaktır forum kurallarına uymayıp konu yorum veya reklam yapan kullanıcıların açtıkları konu yorum veya reklam içerikleri direk olarak adminler tarafından silinip kullanıcıya uyarı mesajı atılır kurallara uymayıp tekrar aynı davranışlarda kulanıcı forumdan uzaklaştırılır hiç bir içerik paylaşımı yapamaz.

Madde 11: Forum sitemizde konu açarken aynı konudan birden fazla açmak yasaktır kurallara uymayıp konu açanlar ilkinde uyarı mesajı atıp açılan konu silinir ikinci kez aynı şekilde konu açıldığı taktirde konu silinip forumdan uzaklaştırılır.

Son Güncelleme: 18.08.2018

Webmaster Türkiye Forum Yönetimi
Devamını Gör
Daha Az Gör

vbulletin 5.5.0 sürümü

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • vbulletin 5.5.0 sürümü

  vBulletin 5.5.0 Yayın Adayı 1 kullanıma sunuldu.

  Sal 18th Dec '18, 11:28

  Vbulletin 5.5.0 sürümü yeni yıl ile beta olarak paylaşıldı test amaçlı olarak kullanıcılarına sunan vbulletin kullanıcılara beta sürümü indirip test emke seçeneğini sundu lisanslı kullanıcıysanız vbulletin kullanıcı panelinize giriş yapıp beta sürümü indirip tets edebilirsiniz
  çeviri kullanılarak tr çevirisi yapılıp özellkleri filan burdan bakabilirsinizvBulletin 5.5.0 Beta 1 Değişiklikler ve Güncellemeler

  Yeni yıla vBulletin'ın yeni bir versiyonuyla başlamaktan gurur duyuyoruz. Bu değişiklikler aksi belirtilmedikçe, vBulletin Connect ve vBulletin Cloud için geçerli olacaktır. Üretim Ortamı için Ön Sürüm Oluşturmaları önerilmez. Tipografi Değişiklikleri

  Zaman içinde sürekli olarak meydana gelen çeşitli sorunları çözmek için Tipografi veya Yazı Tiplerinin vBulletin içindeki çalışmalarında bazı değişiklikler yaptık. Bu sorunlar, ölçeklendirmeyle ilgili görüntüleme sorunlarını, göreceli font boyutlarını destekleme becerisini ve font boyutlarının kalıtımını içerir. Bu sorunları çözmek için iki yeni stil değişkeni ekledik, body_font stil değişkenini değiştirdik ve fontların varsayılan stillerimizde çalışma şeklini yeniden yapılandırdık.

  Bu değişikliğin bir parçası olarak, CSS'yi vBulletin'da piksel birimleri yerine REM birimlerini kullanmaya dönüştürdük. REM, Kök EM'nin kısaltmasıdır. Göreceli bir ölçüm birimidir ve yazı tipi boyutunun kesin olarak belirlenmesi için son kullanıcının tarayıcısına güvenir. REM, kök öğenin boyutuna göredir. VBulletin içindeki kök öğe <body> etiketidir. Geriye dönük uyumluluk için, bunu 10 piksel (tarayıcının varsayılan 16 piksel yazı tipinin% 62,5'i) değerine ayarladık, böylece çoğu masaüstü tarayıcıda 10 piksele eşittir. Bu, bu başlangıç ​​noktasına göre büyütmek veya daraltmak için değiştiricileri kullanarak farklı font boyutları oluşturmamızı sağlar. Varsayılan vBulletin stillerinde 1 REM, 10 piksele eşittir, bu nedenle 1.3 REM, 13 piksele eşittir. Neden REM Kullanmalı?

  Birincil sebep, vBulletin'ı görüntülemek için ne tür bir cihaz kullanıldığını bilmediğinizde kullanım kolaylığıdır. Yazılımın 4 inçlik cep telefonlarından 27 inçlik monitörlere kadar her şey üzerinde çalışması gerekiyor. Hatta biri 60 inç televizyonlarında bile kullanabilir. Buna ek olarak, her tarayıcı ve işletim sistemi yazı tipi boyutunu ayarlayabilir. Çoğu Web Tarayıcısı, taban çizgisi olarak 16 piksel font kullanır. Eğer vBulletin'ı 1 REM'i taban çizgisi olarak kullanacaksak, aynı 16 piksel fontu kullanacaktır. Birisi temel yazı tipini 24 piksele değiştirirse, vBulletin REM'leri kullanırken otomatik olarak ayarlanır. Piksel kullanırsak olmaz. Birden fazla görüntüleme cihazını ve temel yazı tipini barındırmak için REM en iyi seçimdi. Diğer sorular

  • Bu, mevcut tarzımı nasıl etkiler?
   • Mevcut stilinizdeki değerleri değiştirmemelidir. Ancak, tüm özelleştirmelerde olduğu gibi, yayınlanmadan önce değişiklikleri test etmenizi öneririz.
  • Piksel kullanmaya devam etmek istersem ne olur?
   • Hala yapabilirsin. Stil Değişkenleri bu birimi fontlar için hala desteklemektedir.
  Stil Değişken Değişiklikleri

  Temel font değişkenleri için yeni bir stil değişken grubu oluşturuldu. Buna "Global" denir. Bunu Stil Değişken Editörünün üst kısmında bulabilirsiniz.
  • root_font_size : Bu yeni stil değişkeni, sitenin tamamı için temel font boyutunu ayarlamanıza izin verir. REM birimlerini kullanırken, diğer tüm fontlar bu değere göredir. % 62,5'lik varsayılan değer, Tarayıcınız tarafından ayarlanan varsayılan yazı tipi boyutunu kullanırken kök yazı tipi boyutunu yaklaşık 10 piksel olarak ayarlar.
  • global_text_font : Bu stil değişkeni, body_font stil değişkeni için bir isimdir. Tüm içerik metni bu stil değişkeninden miras alır. Bunun için varsayılan değer 1.3 REM'dir. Bu daha önce temalarımızda kullanılan 13 piksel font boyutunu geri yükler.
  • global_header_font : Bir vBulletin Sitesindeki başlıklar tarafından kullanılan yeni bir stil değişkeni. Bu, özel stillerde kolayca farklı bir Üstbilgi fontu kullanmanıza izin verir. Varsayılan boyut 1.6 REM'dir. Bu, başlıklar için 16 piksellik bir taban boyutu belirler.

  Daha fazla bilgi için:Stil Değişken Editör

  Stil Değişkeni Düzenleyicisi uygun ifadelerle geliştirildi. Her Stil Değişkeni, uygun bir başlığa ve açıklamaya sahip olmalıdır. Stil Değişken Grupları ayrıca metinlerini cümleye dönüştürmüştür. Bu değişiklikler çeviriye izin verecek ve Yöneticilere daha fazla satır içi yardım sağlayacaktır.

  Daha fazla bilgi için: VBV-18866 ve VBV-7255 Hafıza kullanımı

  Veritabanından ne kadar büyük konu alındığını yeniden tartıştık. Bu, büyük konuları göstermek için bellek gereksinimlerini önemli ölçüde azaltmamızı sağladı. Testlerimizde 650.000 posta konusu, 540 Megabayt'tan yaklaşık 70 Megabayt'a kadar bellek gereksinimini azalttı. Yazılımda daha fazla performans geliştirmesi aramaya devam edeceğiz.

  Daha fazla bilgi için: VBV-17204 Diğer sorunlar

  • Arama ile sonuçların düzgün görüntülenmesini önleyebilecek bir sorunu çözdü. VBV-17272
  • AdminCP Navigasyonunun sırası ve gruplaması güncellendi. Bu kullanıcı deneyimini iyileştirmektir. VBV-18921
  • Kullanıcı deneyimini geliştirmek için AdminCP'deki Şablon Düzenleyici'yi temizleyin. VBV-18968
  • Veritabanı Onarma / Optimize Etme araçları AdminCP'den kaldırılmıştır. VBV-18460

  Tüm sorunları burada görebilirsiniz: 5.5.0 Yol Haritası sistem gereksinimleri

  minimum sistem gereksinimleri
  • PHP Sürümü: 7.1.0
  • MySQL Sürümü: 5.5.8
  • MariaDB Sürüm: 5.5.8

  Önerilen Sistem Gereksinimleri
  • PHP Versiyonu: 7.2 veya daha yüksek
  • MySQL Sürüm: 8.0 veya daha yüksek
  • MariaDB Sürüm: 10.2+

  Daha fazla bilgi için bkz. VBulletin Connect Sistem Gereksinimleri . Daha fazla bilgi

  Mevcut Sürüm Destek Takvimi

  • Aktif Sürüm - 5.4.5
  • Güvenlik Düzeltme Eki - 5.4.4
  • Güvenlik Düzeltme Eki - 5.4.3
  • Düzeltme Eki Yok - 5.4.2 veya daha önceki bir sürüm.
  Tartışma

  Bu değişikliklerle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bunları burada tartışabilirsiniz: https://www.vbulletin.com/forum/node/4404553

  Yazılımla ilgili bir sorun bulursanız veya bir özellik isteğinde bulunmak istiyorsanız, lütfen izleyicimizi ziyaret edin .

  VBulletin Ürününüze destek almak için lütfen topluluk forumlarımızı ziyaret edin .

Unconfigured Ad Widget

Çöküş
Hazırlanıyor...
X